Najnovšie články

Epoxidová živica
Všeobecná charakteristika, oblasti využitia, bezpečnosť a použiteľnosť

Epoxidová živica je univerzálny materiál, ktorý sa v posledných rokoch teší veľkej popularite v rôznych oblastiach, od umeleckých projektov až po stavebníctvo. Tu sú odpovede na niektoré z najčastejších otázok, ktoré sa týkajú epoxidovej živice.


Leštenie živice. Ako vyleštiť živicový stôl?
Posledné kroky k dokonalosti.

Proces brúsenia a leštenia je kľúčovým krokom pri vytváraní epoxidového stola. Perfektná povrchová úprava a dokonalé leštenie v skutočnosti závisia od precíznosti, s akou bol povrch pripravený brúsnym papierom. Fáza brúsenia pred leštením je mimoriadne dôležitá.


Zalievanie živicou. Časté otázky
Plánujete niečo zaliať do epoxidu?

Zhrnuli sme snáď tie najčastejšie otázky, postupy a vylepšenia. Pokiaľ nenájdete odpoveď na váš problém, kontaktujte nás a my vám radi odpovieme.


Kalkulačka na epoxid
Netrápte sa výpočtami. Spravili sme to za vás.

Potrebujete si zamiešať epoxidovú živicu a neviete, koľko navážiť zložky A alebo B ?


Epoxidové stoly - inšpirácia na výrobu

Pripravili sme pre vás fotogalériu na inšipráciu pri výrobe živicového stola. Fotografie pochádzajú od našich pravidelných zákazníkov a výrobcov epoxidových stolov, nábytku a bytových doplnkov z epoxidu. Budeme radi, keď sa aj vy podelíte s nami o váš pekný kúsok.


Epoxidová živica, použitie a rozdiely
Epoxidové živice. V čom sú rozdiely? Vyberte si správny epoxid na podlahu, zalievanie, kamenný koberec.

Epoxidová živica je materiál, ktorý má širokú škálu využitia. Dajú sa z nej urobiť rôzne handmade výrobky, šperky, spomienkové a dekoratívne predmety. Využiť ju môžete na zalievanie stolov, výrobu čírych odliatkov, ale okrem takýchto zaujímavých okrasných predmetov sa epoxidová živica využíva aj v priemysle na zalievanie podláh.